WordPress kullanıcıları için hız oldukça önemli bir detaydır. İşlevsel ve güzel bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olacak pek çok farkı WordPress teması bulunur. Bu temalar arasından hızlı olanları tercih etmek ise kullanıcılara harika bir deneyim sunmanıza olanak tanır. Hızlı web siteleri, (SEO) arama motorları açısından da en önemli kriterlerden biridir. Bu yazımızda en hızlı WordPress temaları nelerdir açıkladık.

Tema seçerken En önemli hususlardan biri minimum eklentiye sahip olmasıdır. Ayrıca, sunucuya çok fazla yük bindirmeyen kodlama yapısına sahip olması da elzem bir durumdur. Bu noktada, Elementor eklentisi ile tasarlanan temalar biraz daha ağır olup, bu eklentiyi illa kurmak isterseniz mutlaka çok iyi WordPress sitenizin çok iyi optimize edilmesi gerekmektedir.

Wordpress Speed Optimizasyon Hizmeti - YusufADS

En Hızlı WordPress Temaları Hangileri?

Web sitenizde önceliğiniz hız ise tercih edebileceğiniz WordPress tema seçenekleri mevcut. En hızlı WordPress temaları şu şekilde sıralanabilir:

Astra WordPress Teması

Astra, tercih edebileceğiniz en hızlı WordPress temalarından biridir. Bir milyondan fazla kez indirilmiştir. Bu tema GTMetrix ile test edildiği zaman sitenin 1.4 saniyede &98 performans sağladığı görülür. Bu tema ayrıca mobil sayfalar için PageSpeed ​​Insights’ta da mükemmel bir performans sergiler. Çok hızlı yüklenen ve tamamen duyarlı bir WordPress teması arıyorsanız; Astra sizler için harika bir seçim olacaktır.

Astra WordPress Theme

En Çok kullanılan sade ve özelleştirilebilir yapısına sahip harika bir tema olarak karşımıza çıkıyor.

Astra Resmi Sitesi : wpastra.com


Neve WordPress Teması Teması

En hızlı WordPress temaları arasında yer alan Neve teması, duyarlı ve çok kullanışlı bir temadır. Sitenin yalnızca bir saniyede tamamen yüklenmesiyle GTMetrix performans testinde %98 puan almıştır. Temanın toplam sayfa boyutu ise 32,4 KB kadardır. Kesinlikle hafif ve hızlı bir tema olarak bir adım öne çıkar. PageSpeed ​​testinde bu tema, 1,8 saniyelik hız derecesi ile 100 puan almıştır. Neve teması, çok çeşitli sayfa oluşturucular ile uyumlu bir şekilde çalışır. Herhangi bir web sitesi için harika bir seçimdir.

OceanWP Teması

En iyi WordPress temaları arasında konumlanan OceanWP, dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sahiptir. Hızlı yüklenen ve pek çok amaca hizmet eden ücretsiz bir temadır. Hız için optimize edilmiştir. Dolayısıyla beklentilerinize anında yanıt vermeyi başaran bir tema çeşididir. GTMetrix test verileri 1,6 saniyelik bir yükleme süresi göstermektedir. Ve ayrıca tema %95 genel puana sahip. Toplam sayfa boyutunun 200 KB olduğu dikkate alındığında bu iyi bir sonuç olarak karşınıza çıkar.

Twenty Twenty Teması

WordPress yüklemesi yaptığınızda karşınıza çıkabilecek temalardan biridir. Etkileyici bir tema olmayabilir. Fakat en hızlı WordPress temaları arasındadır. Bundan dolayı çoğu insanın tercihlerinden biridir. GTMetrix testi, toplam sayfa boyutunun 273 KB olmasına karşın genel performansta %94 ve toplam yükleme hızında 1,9 saniye puan alarak iyi sonuçlar vermektedir. Tema, kişiselleştirme için blog düzenleyiciyi desteklemektedir. Bu sayede dinamik sayfalar oluşturmanıza yardımcı olmaktadır.

Sidney Teması

En popüler WordPress temaları söz konusu olduğunda öne çıkan Sidney teması, ayrıca en hızlı temalardan biridir. Ticari web siteleri için çok uygun bir temadır. Ayrıca ücretsizdir. Ağırlığı 90 KB’tan daha azdır. Bu hafif tema, hız performansıyla da büyüler. GTMetrix tarafından test edildiğinde yüklenmesi yalnızca 1,1 saniye sürmektedir. Tema, 95 PageSpeed ​​Insights puanı ve 3,4 saniyelik hız endeksi yükleme süresiyle masaüstünde olduğu gibi mobil platformlarda da harika bir biçimde çalışıyor.

Writee Teması

Blog ve dergi web siteleri için çok hızlı bir temadır. Temanın toplam sayfa boyutunun 182 KB olduğunu, 16 HTTP isteği ilettiğini ve sitenin 1,6 saniyede tamamen yüklendiğini söylemek mümkündür. PageSpeed ​​puanı ise 89 şeklindedir. Bu veriler ile temanın son derece hızlı ve beklentileri karşılayan bir seçim olduğunu söylemek mümkündür. Tema, 600’den fazla yazı tipi seçeneği ve sosyal medya paylaşım butonları ile beraber gelir. Özelleştirilmesi ve kullanımı kolay bir temadır. Hem ücretli hem de ücretsiz sürümü bulunmaktadır.

Airi Teması

En hızlı WordPress temaları arayanlar için bir başka seçenek de Airi teması olur. Birden fazla amaca hizmet eden tema, en hızlı WordPress temalarındandır. 1,6 saniyede tam olarak yüklenir. Bu nedenle test puanı %97 şeklindedir. 300 KB bir büyüklüğe sahip olan tema hızlı http isteği gönderir. Ücretsiz sürüm, çeşitli sitelerin gereksinimlerine uygundur. Airi teması ayrıca Elementor ve WooCommerce ile de uyumludur.

GeneratePress Teması

Günümüzde mevcut en hızlı temalardandır. Projenize hızlı bir şekilde başlamak istediğinizde önceden oluşturulmuş 50 demo seçeneği vadeder. Tema ayrıca WooCommerce ile de entegre bir şekilde çalışır. Bundan dolayı işlevsel ve hızlı bir e-ticaret sitesi elde etmek istediğinizde de ihtiyaçlarınıza çözüm sağlar.

Divi Teması

Hız için tasarlanan özel bir temadır. Tamamen duyarlıdır ve pek çok farklı özelleştirme seçeneği ile beraber gelir. Web sayfanızı daha etkileşimli hale getirmek için benzersiz nitelikler içerir. Sürekle ve bırak oluşturucular ile uyumlu bir şekilde çalışır. Hızlı olmasının yanı sıra kişiselleştirme bakımından da ihtiyaçlara hitap etmeyi başaran bir temadır.

Bimber Teması

Piyasanın en hızlı WordPress temalarından biridir. Yirmiden fazla demo sunar. Tema hız için optimize edilmiştir.  Küçültülmüş ve modüler CSS ile programlanmış olup, JavaScript kodlarını kullanmanın yanı sıra, boyutu mümkün olduğunca küçüktür. Bu WordPress teması ek olarak sayfa hızını artırmak için farklı önbellek eklentileriyle de uyumludur.

Zakra Teması

En hızlı WordPress temaları listesinde yer alan Zakra teması, tümü içe aktarmaya uygun 30 premium başlangıç ​​​​web sitesi demoları içerir. Zakra teması çok amaçlı bir temadır ve harika bir hız performansına sahiptir. Mobil cihazlar için özelleştirilebilir farklı seçenekler de barındırır. Kullanımı son derece kolay bir temadır.


WordPress Tema Seçiminde En Önemli Faktör Hız ve Hafiflik

WordPress CMS sisteminin en başarılı yanı esnek ve sürekli olarak kendini geliştiren bir yapıya sahip olmasıdır. Ücretsiz yani Özgür yazılım felsefesine sahip olması gönüllük yazılım ve girişimcilerinin kalitesini de ön planda tutmaktadır. Diğer bir başarısı da, geniş Tema çeşitliliğine sahip olması.

Böylece hangi sektörden olursa olsun farklı şablon ve kullanıma uygun tema seçeneklerini rahatlıkla bulabiliyor olabilmeniz. Bu konforu en çok bünyesinde bulunduran WordPress için tema seçiminde hız faktörünü artık ön planda tutmamız gerekliliğini de bizlere hazırlatıyor. İyi bir tema seçimi yapmak için o temanın ne kadar hafif ve temiz kodlanmış olduğuna bakmamız, minimum eklenti kullanarak maksimum verim ve performans alması artık kaçınılmaz olmuştur.

Hız Noktasında destek almak istiyorsanız, profesyonel bir ekipten destek alabilirsiniz. Bununla ilgili YusufADS.com sitemizin WordPress Hız Optimizasyon Hizmeti sayfasını ziyaret ederek, hizmet detaylarına ulaşabilir ya da sitemiz iletişim sayfasından bizlere çekinmeden ulaşabilirsiniz.

Bu hizmet sayfasında Hız faktörünün ne kadar önemli olduğunu sizlere anlattık. Burada da kısaca bahsetmek gerekirse, hem Arama motorlarında üst sıralara çıkmak hem de, Reklam sürecinde ziyaretçilerin sitede beklemeden rahatça gezinmesine olanak sağlaması olacaktır.

Published On: Ekim 10th, 2023 / Categories: Pazarlama /

En Güncel İçeriklerden Haberdar olmak için Abone olabilirsiniz.

Dijital dünyanın gelişmelerinden haberdar olmak için mail bültenimize ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Gizlilik Politikası sayfamızı buradan inceleyebilirsiniz.